Pivní slavnosti 2008

Tak se sešel rok s rokem a 23. 8. jsme opět vyrazili do Rodinného pivovaru Chodovar na výpomoc. Oživené prohlídky pivovaru se tentokrát točili kolem návštěvy Eurokomisařů v pivovaru – kvůli značce kvality. Komisaři, kteří se kupodivu dostavili letecky – balónem, se ihned ujali své funkce a na nádvoří u kouzelné kašny začali vyslýchat dělníky. Naneštěstí po tomto výslechu oba komisaři zmizeli ve sklepě a už o nich nikdo víc neslyšel.

1.kontrolor: Tak my to vezmeme pěkně popořádku, ne tak nějak halabala. Tak napřed údaje o respondentu. Pohlaví.
1dělník: Mám.
1.kontrolor: Hergot , to předpokládám, ale jaký?
1.dělník: Malý.
1.kontrolor: To snad není pravda, tak radši dál: Národnost.
1.dělník: Bejval jsem Čech, ale teď jsem z vás Tatar.

To ovšem nevadilo na varně strýci Pepinovi, aby s paní sládkovou hlasitě a sáhodlouze rozebíral obědové menu pro komisaře, jazykové záludnosti Belgie a řízení vzducholodě. Na závěr byl ovšem vyhnán panem správcem na výstav nakládat sudy do balónu – pro zásobování odlehlých oblastí výtečným chodovoplánským pivem.

S- „Pepine ty to zlehčuješ, ta kontrola je pro náš pivovar hrozně důležitá“
P- „Che, vo kontrolách já vím svoje.Když jsem u marškumpačky uklízel, tedy chtěl jsem řícť dělal na štábu, tak jsem těch kontrol zažil desítky. Vždycky na to padlo prase a pak museli pucflkové jen dolívat pivo a kořalku. Nepamatuju, že by nějaká kontrola dopadla špatně.“
S – zadumaně si přihne: „Asi máš Pepine pravdu,tak já ten guláš uvařím a malinko přisolím,aby pánům z Bruselu víc táhlo“ – oba si přiťuknou

 

A my jsme si na závěr dali k tomu pivu ještě vepřové koleno, pak jsme ochutnali v Beerariu višňové pivo a plni dojmů vyrazili domů.

Tak zase za rok !