články

Komedyjanti hráli v Národním !

Ač to zní neuvěřitelně, Divadelní spolek Komedyjanti si uplynulý víkend zahrál v Praze v „Národním“! Nutno dodat, že to tedy nebyla přímo „Zlatá kaplička“, hrálo se v Národním technickém muzeu, ale musíte uznat, že to zní hezky. Akce byla součástí  doprovodného programu k Česko-bavorské zemské výstavě* - *Karel IV. . Jedná se o  středověké „Císařské divadlo na Zlaté cestě – veselé pouliční divadlo kolem Karla IV.“ Scéna byla umístěna do hlavní výstavní haly NTM.

Opět jedna premiéra za námi.

Páteční premiéra Sborovny se vyvedla nad očekávání dobře a potěšila nás i příznivá reakce autora J, Břehového a kolegů z jeho domovského souboru Žlutičan. Při večerním posezení nám navíc jako bonus poskytli i postřehy a vlastní zkušenosti , jak hru vylepšit. A nemůžeme ani zapomenout na originální dárek, který nám předali přímo na jevišti – plný pytel Žlutických křížal od sponzora a zároveň člena jejich souboru. (Mimochodem jsou moc dobré.) Se Sborovnou se rozjedeme po tachovském okrese již tento týden – v pátek do Svojšína, v sobotu do Chodského Újezda.

Historické slavnosti 2015

Tradiční historické slavnosti se konaly v Tachově 7 - 9. 8. . Letos si město připomíná devět set let od první písemné zmínky a u toho nemohli Komedyjanti samozřejmě chybět. Zúčastnili jsme se jako obvykle průvodu městem (tentokrát v poněkud netradičních kostýmech :-)) a dostali jsme dokonce dvakrát prostor v sobotním hlavním programu - sehráli jsme taškařici o založení Tachova a upravenou povídku Markéty Navarské Jak zámecká paní učila svého muže milování. Ačkoli bylo úmorné vedro, tak jsme si oslavy užili, doufáme, že i naši diváci.

 

Komedyjanti v jednom kole

I v zimě jsou Komedyjanti v jednom kole. S představením Zlý duch Lumpacivagabundus jsme zahájili „šňůru“ po okrese – minulý víkend jsme hráli ve Svojšíně a ve Stráži, v obou případech úspěšně. 13. 2. nás čekala výroční členská schůze, na které jsme probrali uplynulý rok a i vyhlídky na ten letošní – máme se na co těšit, a snad i naši diváci. A 14. 2. jsme se zapojili do tachovského masopustu a užívali jsme si to, jak se můžete přesvědčit na přiložených fotkách.

POKRAČUJEME V TACHOVĚ !!!

Tak, a je to za námi ... 28. 6. 2014 jsme na scéně v Baernau odehráli čtvrtou reprízu představeni Jan Hus – Slova jako plameny. Všechna čtyři představení byla úspěšná, průměrná návštěvnost kolem 300 diváků. Na poslední představení v Baernau se dostavili i kolegové z amatérských divadelních spolků v Německu a ocenili naše výkony: Martina Krejčí v roli dvorního blázna sklidila za svůj výkon potlesk na otevřené scéně !

 

Pozor, pozor, premiéra na obzoru !!!

Komedyjanti nikdy nespí !

Od 9. 5. 2014 zkoušíme v Baernau historickou hru Jan Hus - Slova jako plameny. A věřte, že to v žádném případě není jednoduché. Premiéra je už za rohem – v pátek 13. 6. 2014. A bude to světová premiéra – hru napsal speciálně pro tuto scénu Andreas Arneth, režíruje jako obvykle milá paní režisérka z mnichovského divadla Yvonne Brosch. Další představení v Baernau jsou 14. 6., 27. 6. a 28. 6., v Tachově nás uvidíte 4. a 5. 7. 2014. Jako ochutnávku nabízíme fotografie ze zkoušek:

Máme za sebou první reprízy Noci a skály.

Týden po premiéře Nepilovy hry Noc a skála jsme o víkendu s incenací již vyjeli, zatím po našem okrese. V pátek 7. února jsme hru sehráli v Bezdružicích. Návštěva nebyla příliš bohatá, cca 20 lidí, ale bavili se výborně, reagovali skvěle a smích a potlesk provázely jednotlivé obrazy již od začátku. Představila se druhá varianta obsazení, takže knížete hrál Loftýn, milence Lasy a Iva Davidová. Máme opravdu vyrovnaný soubor, na úrovni inscenace to nebylo znát, naopak místy byla i drobná vylepšení.

Komedyjanti měli úspěch na Dni Českého lesa.

 

V neděli 6. října se konal na Nové Knížecí Huti „Den Českého lesa“. Pořadatelé, jimiž jsou LČR, lesní správa Přimda a Správa CHKO Český les opět neopomněli k vystoupení pozvat náš soubor.

Rozloučení s „Bubáky pro všední den“.

V pátek 27. září bylo v sále kina Mže v Tachově poslední představení naší inscenace hry podle povídek Karla Michala: Bubáci pro všední den. Úprava tří povídek z této roztomilé knížky (Mimořádná událost, Mluvící kočka a Jak Pupenec ke štěstí přišel) sehrál náš soubor celkem sedmnáctkrát) tentokrát přivábila asi padesát diváků.

Premiéra Mirandolíny byla úspěšná

Uff, máme to za sebou, potlesk, děkovačka a zatím snad jen kladné ohlasy ...

Premiéra komedie Mirandolína od C. Goldoniho se vydařila, i když týden předem a ani na generálce jsme tomu moc nevěřili. Ale jako obvykle se všichni vzepjali na poslední chvíli k nadlidskému výkonu, takže nás nakonec nerozhodilo ani nachlazení, které provázelo skoro všechny herce, ani špatné počasí, které odradilo některé diváky.

Stránky

Subscribe to RSS - články